Στους ημιτελικούς του κυπέλλου ο Απόλλων [video]

apollonpanigiriko

Στιγμές από το ένδοξο πρελθόν αναβιώνουν στη Ριζούπολη, αφού ο ιστορικός Απόλλων πανηγυρίζει από σήμερα την πρόκρισή του στα ημιτελικά του κυπέλλου. Στη ρεβάνς του αγώνα με τα Χανιά, η "λεαφρά ταξιαρχία" νίκησε με 3-1 και έτσι πέρασε στην τετράδα και συνεχίζει να κάνει όνειρα για παρουσία στον τελικό.

Ο Ανγκούλο άνοιξε το σκορ στο 40', αλλά το ημίχρονο έληξε ισόπαλο αφού ο Κρητικός έκανε το 1-1 για τα Χανιά.

Στο δεύτερο ημίχρονο όμως, ο Απόλλων ήταν πολύ καλύτερος και πέτυχε άλλα δύο γκολ, μετά από εκτελέσεις φάουλ του Λαγού στην πρώτη περίπτωση με σκόρερ τον Φαρινόλα και στην δεύτερη με τον Σουάνη.