Δύσκολη νίκη της Τσέλσι στην έδρα της Χαλ [video]

chelseahazard

Η Τσέλσι έπαιξε με τη... φωτιά, αλλά έφυγε νικήτρια με 3-2 από την έδρα της Χαλ, κάνοντας ένα ακόμα βήμα για την κατάκτηση του τίτλου. Η ομάδα του Ζοζέ Μουρίνιο διατήρησε την απόσταση των έξι βαθμών από τη δεύτερη Μάντσεστερ Σίτι και έχει και έναν αγώνα λιγότερο.

Οι Λονδρέζοι έδειξαν αποφασισμένοι να τελειώσουν νωρίς το ματς παίρνοντας προβάδισμα 2-0 με γκολ των Αζάρ και Κόστα, όμως, μέσα σε ένα λεπτό οι γηπεδούχοι ισοφάρισαν το ματς. Ελ Μοχαμάντι και Ερνάντες σκόραραν με τον δεύτερ να εκμεταλλεύεται απίθανη γκάφα του τερματοφύλακα της Τσέλσι Κουρτουά κι έτσι το ημίχρονο έληξε ισόπαλο με 2-2.

Τη λύση για την Τσέλσι έδωσε τελικά ο Ρεμί, ο οποίος μπήκε αλλαγή στο 67' και δέκα λεπτά αργότερα διαμόρφωσε το τελικό 2-3.