Ανετο 3-0 του Ολυμπιακού επί της Κέρκυρας [video]

osfpanigiriko

Με μια από τις πολύ καλές φετινές του εμφανίσεις ο Ολυμπιακός νίκησε εύκολα την Κέρκυρα με 3-0 στο "Γ. Καραϊσκάκης" και συνέχισε την κούρσα του προς την κατάκτηση του πρωταθλήματος. Οι "ερυθρόλευκοι" μπήκαν στο γήπεδο πιέζοντας από τα πρώτα λεπτά και μόλις στο 8' ο Ντομίνγκες με απευθείας εκτέλεση φάουλ άνοιξε το σκορ, σκοράροντας ο ίδιος σε τέταρτο συνεχόμενο παιχνίδι πρωταθήματος.

Από δικό του κόρνερ ο Μποτία χρίστηκε σκόρερ για να κάνει το 2-0 του ημιχρόνου, ενώ στα πρώτα λεπτά του δεύτερου μέρους, ο Χάρα με κεφαλιά διαμόρφωσε το τελικό 3-0 πετυχαίνοντας το πρώτο δικό του γκολ στο πρωτάθλημα.