Τα κορίτσια του Πανναξιακού συνεχίζουν να γράφουν ιστορία

panaxiakosnosatel

Το όμορφο όνειρο της ομάδας βόλεϊ γυναικών του Πανναξιακού έχει και συνέχεια. Στην παρθενική συμμετοχή της ομάδας σε ευρωπαϊκή διοργάνωση, εξασφάλισε την πρόκρισή της στους "16" του Τσάλεντζ Καπ και φυσικά όλοι πλέον στο όμορφο νησί των Κυκλάδων κάνουν όνειρα για να φτάσουν μέχρι και τα προημιτελικά του θεσμού.

Ο Πανναξιακός εκμεταλλεύτηκε τη μεγάλη εντός έδρας νίκη με 3-0 σετ επί της ελβετική Νοσατέλ και στο εκτός έδρας παιχνίδι πανηγύρισε έξαλλα την ήττα με 3-2, αφού πέτυχε τον στόχο.

Μετά τον σημερινό αγώνα Χάποελ Κφαρ Σαμπά (Ισραήλ) – Λε Κανέτ (Γαλλία), ο Πανναξιακός θα μάθει τον αντίπαλό του, με τις Γαλλίδες να έχουν σαφές προβάδισμα αφού έχουν νικήσει στον πρώτο αγώνα με 3-0 σετ.