Τα αποτελέσματα στην Α1 μπάσκετ

basketa1

Συναρπαστικά σε εξέλιξη παιχνίδια ήταν τα τέσσερα πρώτα της 13ης αγωιστικής στην Α1 μπάσκετ, με την οποία ολοκληρώνεται ο πρώτος γύρος του πρωταθλήματος. Ο ΠΑΟΚ πέρασε δύσκολα από τα Τρίκαλα με το τελικό 81-79 να κρίνεται στις λεπτομέρειες μετά από έναν αγώνα με συνεχείς εναλλαγές στο προβάδισμα.

Μεγάλο ντέρμπι έγινε και στο Αλεξάνδρειο με τον Αρη να ανατρέπει σε βάρος του διαφορά εννέα πόντων στα τελευταία λεπτά και να νικάει το Ρέθυμνο με 68-62.

Σε... θρίλερ εξελίχθηκε το παιχνίδι στην Κηφισιά, όπου ο Πανιώνιος είχε μεγάλο προβάδισμα σε όλη τη διάρκεια του αγώνα, αλλά η Νέα Κηφισιά με αντεπίθεση στα τελευταία λεπτά κατάφερε να ανατρέψει την εικόνα του αγώνα και να πανηγυρίσει τη νίκη με σκορ 86-85.

Στη Ρόδο τέλος, ο Κολοσσός ολοκλήρωσε έναν εντυπωσιακό για τα δικά του δεδομένα πρώτο γύρο με έξι νίκες, μετά και το σημερινό 82-75 επί του Κόροιβου.