Συνέχισε με νίκη ο ΠΑΟΚ [video]

paokpanionios

Ενα γκολ του Στέφανου Αθανασιάδη στο 24ο λεπτό ήταν αρκετό για να πάρει ο ΠΑΟΚ την εντός έδρας νίκη με 1-0 επό του Πλατανιά. Αυτή ήταν η δεύτερη συνεχόμενη νίκη για την ομάδα του Αγγελου Αναστασιάδη, που πέρασε προσωρινά στην κορυφή με έναν βαθμό περισσότερο από τον Ολυμπιακό ο οποίος παίζει σε λίγη ώρα στην έδρα του με τον Παναιτωλικό.

Ο ΠΑΟΚ έφτασε δίκαια στη νίκη αφού δεν απειλήθηκε από τον αντίπαλό του, ενώ με τον "δικέφαλο" έκανε την πρώτη του εμφάνιση το μεγάλο μεταγραφικό απόκτημα του Ιανουαρίου, ο Νομπόα ο οποίος μπήκε αλλαγή δέκα λεπτά πριν από τη λήξη και αποθεώθηκε.