Στο 96' ισοφάρισε η Λίβερπουλ την Αρσεναλ [video]

liverparsenal

Συναρπαστικό σε εξέλιξη παιχνίδι έγινε μεταξύ της Λίβερπουλ και της Αρσεναλ, το οποίο έληξε ισόπαλο με 2-2. Το πρώτο ημίχρονο βρήκε τις δύο ομάδες ισόπαλες με 1-1 με τα δύο γκολ να σημειώνονται στο τελευταίο λεπτό. Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν με τον  Κουτίνιο και αμέσως οι φιλοξενούμενοι ισοφάρισαν με τον Ντεμπισί.

Η Αρσεναλ προηγήθηκε στο δεύτερο ημίχρονο με τον Ζιρού, όμως, στο έκτο από τα εννέα λεπτά καθυστερήσεων ο Σκρτελ αν και είχε τραυματιστεί και έπαιζε με δεμένο κεφάλι, κατάφερε με κεφαλιά μετά από κόρνερ να στείλει τη μπάλα στα δίχτια και να διαμορφώσει το τελικό 2-2.

Δείτε τα γκολ του δραματικού σε εξέλιξη αγώνα.