Πλούσιο θέαμα και συγκινήσεις στο 3-3 του Εργοτέλη με την Καλλονή [video]

ergoteliskalloni

Ενα από τα καλύτερα παιχνίδια του φετινού πρωταθλήματος έγινε στο "Παγκρήτιο" μεταξύ του Εργοτέλη και της Καλλονής που τελείωσε με 3-3 αφού πρόσφερε πλούσιο θέαμα και είχε συναρπαστική εξέλιξη.

Η Καλλονή πορηγήθηκε με 2-0 με εύστοχο πέναλτι του Λεοζίνιο και γκολ του Χουάνμα και έτσι έληξε το ημίχρονο, αλλά με την ομάδα που ήταν μπροστά στο σκορ να μένει και με δέκα παίκτες.

Στο δεύτερο ο Εργοτέλης ισοφάρισε σε 2-2 με δύο γκολ του Χαντί, όμως, η Καλλονή παρότι έπαιζε με παίκτη λιγότερο κατάφερε στο 84' να προηγηθεί εκ νέου με 3-2 με γκολ του Μίνγκα και τελικά στο τρίτο λεπτό των καθυστερήσεων ο Κοζορώνης με απ' ευθείας εκτέλεση φάουλ ιοσφάρισε στο τελικό 3-3.