Παρέδωσε τα σκήπτρα ο Ολυμπιακός

osfpreal

Ο Ολυμπιακός έχασε στη Μαδρίτη από τη Ρεάλ με 83-69 αποκλείστηκε από το φάιναλ φορ της Ευρωλίγκας και δε θα μπορέσει να υπερασπιστεί τον τίτλο του πρωταθλητή Ευρώπης.

Οι "ερυθρόλευκοι" στάθηκαν αξιοπρεπώς για τρία δεκάλεπτα, χωρίς πάντως να είναι ιδιαίτερα απειλητικοί για τη Ρεάλ απλά μένοντας σε κοντινή απόσταση από τον αντίπαλο στο σκορ.

Στην τελευταία περίοδο, οι Μαδριλένοι ωθούμενοι και από το κοινό τους, μεγάλωσαν τη διαφορά και πανηγύρισαν τη δίκαιη νίκη και πρόκριση. Στον ημιτελικό του φάιναλ φορ θα αντιμετωπίσουν τη Μπαρτσελόνα.

* Πριν από την έναρξη του αγώνα τηρήθηκε ενός λεπτού σιγή στη μνήμη του Τίτο Βιλανόβα, ενώ η Ρεάλ έπαιξε με πένθος στη φανέλα για τον χαμό του πρώην προπονητή της μεγάλης της αντιπάλου. Μαθήματα αθλητικού πολιτισμού...