Πέταξε το παπούτσι του στον επόπτη! [video]

ardatouran

Απ' όλα είχε ο συναρπαστικός επαναληπτικός αγώνας του κυπέλλου Ισπανίας μεταξύ της Ατλέτικο Μαδρίτης με τη Μπαρτσελόνα. Ένα εντυπωσιακό πρώτο ημίχρονο που έληξε με 3-2 υπέρ των Καταλανών, σκορ που δεν άλλαξε και τους έδωσε την πρόκριση, μια αποβολή στη φυσούνα κατά την αποχώρηση των παικτών στο ημίχρονο, του Γκάμπι της Ατλέτικο και ένα... ιπτάμενο παπούτσι.

Σε μια φάση του δεύτερου ημιχρόνου, ο Αρντα Τουράν της Ατλέτικο δέχτηκε ένα μαρκάρισμα και του βγήκε το παπούτσι. Ο επόπτης που ήταν δίπλα δεν υπέδειξε φάουλ, ο Τουράν εκνευρίστηκε και πήρε το παπούτσι και το εκτόξευσε προς το μέρος του επόπτη. Παραδόξως, τιμωρήθηκε μόνο με κίτρινη κάρτα, ίσως επειδή δεν τον πέτυχε.