Μεγάλες νίκες για Βέροια και Κέρκυρα

kerkyrapanigiriko

Η Βέροια επέστρεψε με εντυπωσιακό τρόπο στις νίκες, μετά από μια μέτρια αγωνιστική περίοδο, επικρατώντας μέσα στη Λιβαδειά του Λεβαδειακού με 2-0. Με αυτό το αποτέλεσμα η ομάδα της Ημαθίας βρέθηκε στην έβδομη θέση της βαθμολογίας, ενώ άφησε τον αντίπαλό της μόλις έναν βαθμό πάνω από τη ζώνη του υποβιβασμού και φυσικά με μεγάλη αγωνία για το μέλλον του στην κατηγορία.

Το παιχνίδι κρίθηκε στο τελευταίο λεπτό, με τη Βέροια να σκοράρει στο 84' με τον Μαραγκό και στο 89' με τον Καλτσά.

Επιστρφοή στις νίκες και για την Κέρκυρα που με το εντός έδρας 2-0 επί της Καλλονής προσπέρασε στη βαθμολογία τη σημερινή της αντίπαλο. Ο Καϊκούτ με εύστοχο πέναλτι άνοιξε το σκορ και ο Ντιόγκο διαμόρφωσε το τελικό 2-0.