Ματσάρα στην Ξάνθη και 2-2 με τη Βέροια

veroiakalloni

Θεαματικό και συναρπαστικό σε εξέλιξη παιχνίδι έγινε στην Ξάνθη, με την τοπική ομάδα και τη Βέροια να αναδιεκνύονται ισόπαλες με 2-2. Οι γηπεδούχοι έμειναν νωρίς με δέκα παίκτες, αφού στο 30' ο Μπαξεβανίδης δέχτηκε τη δεύτερη κίτρινη κάρτα του και αποβλήθηκε.

Πέντε λεπτά αργότερα, η Βέροια εκμεταλλεύτηκε την αριθμητική της υπεροχή και προηγήθηκε με τον Μπεν. Το ημίχρονο όμως έληξε ισόπαλο αφού τρία λεπτά μετά το γκολ της Βέροιας, η Ξάνθη απάντησε με τον Καπετάνο και ισοφάρισε σε 1-1.

Η Ξάνθη πήρε το προβάδισμα στο σκορ στο 56' με γκολ του Γούτα, αλλά η Βέροια είχε απάντηση και την έδωσε στο 60' με τον φορμαρισμένο Καλτσά ο οποίος ισοφάρισε στο τελικό 2-2.