Λύτρωση με Μήτρογλου στις καθυστερήσεις [video]

mitrogloypanigiriko

Ο Ολυμπιακός απέφυγε άλλη μια εκτός έδρας "γκέλα" στο φετινό πρωτάθλημα, με τον Κώστα Μήτρογλου να σκοράρει στο 91' και να κάνει το 2-1 για τους "ερυθρόλευκους" στη Λιβαδειά. Η ομάδα του Μίτσελ εμφάνισε για άλλη μια φορά τις γνωστές εκτός έδρας αδυναμίες της και μόλις στο 2ο λεπτό βρέθηκε πίσω στο σκορ από γκολ του Τομάς.

Στη συνέχεια ο Ολυμπιακός είχε ανούσια υπεροχή, μέχρι το 73' όταν ισοφάρισε ο Αφελάι. Το παιχνίδι όδευε προς την ισοπαλία, αλλά η Μήτρογλου είχε διαφορετική γνώμη και στο πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων με κοντινή προβολή έδωσε τη νίκη στην ομάδα του.