Ισοπαλία με δραματικό φινάλε για Πανιώνιο και Παναθηναϊκό [videos]

paopanionios

Από έναν βαθμό πήραν Πανιώνιος και Παναθηναϊκός μετά το μεταξύ τους 1-1 στη Νέα Σμύρνη σε ένα παιχνίδι που είχε συναρπαστική εξέλιξη. Ο Πανιώνιος προηγήθηκε στο πρώτο ημίχρονο με ένα εκπληκτικό σουτ του Μπουμάλ έξω από την περιοχή.

Ο Παναθηναϊκός πίεσε πολύ από την αρχή του δεύτεορυ ημιχρόνου και κατάφερε να ισοφαρίσει στο 78' με τον Μπεργκ. Σε μια αντεπίθεσή του ο Πανιώνιος κέρδισε πέναλτι στο 87', όμως, ο Στιλ απέκρουσε εντυπωσιακά την εκτέλεση του Κολοβού.

Ακολούθησαν δύο μεγάλες ευκαιρίες, μία για κάθε ομάδα και έτσι το σκορ δεν άλλαξε και οι δύο ομάδες έμειναν στην ισοπαλία.

Δείτε το γκολ του Μπουμάλ για τον Πανιώνιο.

Δείτε την ισοφάριση του Μπεργκ για τον Παναθηναϊκό.