Ηττα στις λεπτομέρειες για τον Παναθηναϊκό από το Μιλάνο

paotourof

Ο Παναθηναϊκός πήγε χωρίς άγχος στην Ιταλία για να αντιμετωπίσει το Μιλάνο, έχοντας ήδη εξασφαλίσει την πρόκρισή του για την επόμενη φάση στην Ευρωλίγκα και έφυγε ηττημένος στις λεπτομέρειες από το γήπεδο. Οι Ιταλοί νίκησαν με 66-64 καθοδηγούμενοι από τον ασταμάτητο Χάκετ, ο οποίος σκόραρε 21 πόντους και σήμανε την αντεπίθεση στο τελευταίο πεντάλεπτο, όταν ο Παναθηναϊκός είχε πάρει ένα μικρό προβάδισμα στο σκορ.

Ο Σλότερ ήταν ο πρώτος σκόρερ της ελληνικής ομάδας με 17 πόντους, ο Μπλουμς σκόραρε 13 και ο Διαμαντίδης 12, όμως στο τελευταίο δευτερόλεπτο έχασε βολές και την ευκαιρία να στείλει το παιχνίδι στην παράταση.