Η Βέροια συνέτριψε τον ΟΦΗ [video]

veroiapanigiriko

Εντυπωσιακή εμφανίστηκε στην έδρα της η Βέροια και έφτασε με άνεση στο 4-1 επί του ΟΦΗ. Οι γηπεδούχοι έκαναν έναν επιθετικό μονόλογο χάνοντας ευκαιρίες από τα πρώτα κιόλας λεπτά και άνοιξαν το σκορ με εύστοχο πέναλτι του Μπεν. Στο 30' κέρδισαν κα δεύτερο πέναλτι, το οποίο μπορεί να έχασε ο Μπαργκάν που είδε τον Λόρια να αποκρούει, όμως, ο ΟΦΗ έμεινε με δέκα παίκτες αφού αποβλήθηκε με δεύτερη κίτρινη ο Τριποτσέρης. Λίγο αργότερα, μάλιστα, οι Κρητικοί ισοφάρισαν σε 1-1 με τον Μακρή. Μέσα στα δύο επόμενα λεπτά, όμως, η Βέροια πέτυχε άλλα δύο γκολ με Καλτσά και Μπαργκάν και έκλεισε το ημίχρονο προηγούμενη με 3-1. Στο δεύτερο έβαλε άλλο ένα ο Μπεν και διαμορφώθηκε το τελικό 4-1.