Απίστευτο 8-0 της Μπάγερν επί του Αμβούργου [video]

bayernroma

Στο όχι πολύ μακρινό παρελθόν οι αναμετρήσεις της Μπάγερν με το Αμβούργο θεωρούνταν ντέρμπι. Φέτος οι Βαυαροί καλπάζουν προς την κατάκτηση του τίτλου, το Αμβούργο παραπαίει, αλλά έστω κι έτσι το σημερινό 8-0 προκάλεσε αίσθηση. Σκορ μάλιστα που δημιουργήθηκε σε 70 λεπτά, αφού στο πρώτο 20λεπτο δεν είχε μπει γκολ και το Αμβούργο έδειχνε ικανό να αντισταθεί σθεναρά στη Μπάγερν.

Ο Μίλερ άνοιξε το σκορ, ο Γκέτσε και ο Ρόμπεν έκαναν το 3-0 που ήταν το σκορ του ημιχρόνου. Ρόμπεν, Μίλερ, Λεβαντόφσκι, Ριμπερί και Γκέτσε έβαλαν κατά σειρά τα πέντε γκολ της Μπάγερν στο δεύτερο ημίχρονο και διαμόρφωσαν το τελικό 8-0.