Αδοξο φινάλε στην Ευρώπη για τον ΠΑΟΚ

paokguingamp

Ο ΠΑΟΚ έχασε την ευκαιρία να προκριθεί στη συνέχεια του Europa League αφού ηττήθηκε στην έδρα του από τη Γκινγκάμπ με 2-1. Οι παίκτες του Αγγελου Αναστασιάδη πόνταραν στην έδρα και την απειρία της γαλλικής ομάδας όμως, δεν τα κατάφεραν. Ο Μποβί έβαλε νωρίς μπροστά στο σκορ τη Γκινγκάμπ, όμως ο Αθανασιάδης ισοφάρισε με πέναλτι πριν λήξει το ημίχρονο και έδωσε άλλο ενδιαφέρον στον αγώνα.

Η ελληνική ομάδα πίεσε σο δεύτερο ημίχρονο, είχε δοκάρι με τον Αθανασιάδη, ανοίχτηκε στα τελευταία λεπτά για να βάλει το γκολ της πρόκρισης αφού δεν της αρκούσε η ισοπαλία, όμως σε μια αντεπίθεση ο Μποβί και πάλι έκανε το 1-2 και έφερε τον αποκλεισμό.