Στην κορυφή με έξι γκολ η Μπαρτσελόνα [videos]

barcamesineisouar

Η Ρεάλ την... πάτησε το Σάββατο χάνοντας από τη Μπιλμπάο και η Μπαρτσελόνα δε μπορούσε να μην πάρει το δώρο. Υποδέχτηκε την αδύναμη Ράγιο Βαγιεκάνο στο "Καμπ Νου" και συντρίβοντάς την με 6-1 πέρασε στην κορυφή της βαθμολογίας και έγινε το φαβορί για την κατάκτηση του πρωταθλήματος.

Το ημίχρονο έληξε με το "αναιμικό" 1-0 από γκολ του Σουάρες, αλλά στο δεύτερο μέρος υπήρξε... καταιγία στην ηλιόλουστη Βαρκελώνη. Ο Πικέ έκανε το 2-0, ο Μέσι με χατ - τρικ μέσα σε 12 λεπτά(!) εκτόξευσε το σκορ στο 5-0, ο Μπουένο με πέναλτι που προκάκεσε και την αποβολή του Αλβες μείωσε σε 5-1 και ο Σουάρες με το δεύτερο προσωπικό του γκολ διαμόρφωσε το τελικό 6-1.

Δείτε το 1-0 από τον Σουάρες.

Δείτε το 2-0 από τον Πικέ.