Σε τροχιά τσάμπιονς λιγκ παρέμεινε η Αρσεναλ [video]

arsenalpanigiri

Η Αρσεναλ έχει πάρει φόρα στο αγγλικό πρωτάθλημα και σήμερα πρόσθεσε άλλη μια νίκη στο ενεργητικό της, με το εντός έδρας 3-0 επί της Γουέστ Χαμ. Η ομάδα του Αρσέν Βενγκέρ έπιασε υψηλά στάνταρ απόδοσης, θα μπορούσε να έχει πετύχει κι άλλα γκολ, αν και χρειάστηκε να φτάσει στο τελευταίο δεκάλεπτο για να εξασφαλίσει τη νίκη.

Ο Ζιρού άνοιξε το σκορ στο πρώτο ημίχρονο με ένα υπέροχο γκολ και οι Ράμσεϊ στο 81' και Φλαμινί στο 84' διαμόρφωσαν το τελικό 3-0 για τους Λονδρέζους που παρέμειναν στην τρίτη θέση και κρατάνε στα χέρια τους την έξοδό τους στο επόμενο τσάμπιονς λιγκ.