Πέρασε η Μπαρτσελόνα από το Μάντσεστερ [video]

suaresgoal

Με τον Μέσι σε μεγάλα κέφια, αλλά και με χαμένο πέναλτι που θα της εξασφάλιζε την πρόκριση και με τον Σουάρες να "εκτελεί", η Μπαρτσελόνα πέρασε από το Μάντεστερ με νίκη 2-1 επί της Σίτι και έγινε το μεγάλο φαβορί για την πρόκρισή της στα προμηιτελικά του chamkpions league.

Οι Καταλανοί ήταν καλύτεροι στο πρώτο ημίχρονο όταν και πέτυχαν τα δύο τους γκολ με τον Σουάρες μετά από λάθη της αγγλικής άμυνας και κυρίως του Κομπανί. Η Σίτι έγινε πιο επιθετική στην επανάληψη, μείωσε με ωραίο γκολ του Αγουέρο, αλλά έμεινε με παίκτη λιγότερο λόγω αποβολής του Κλισί. Στο 93' ο Μέσι κέρδισε πέναλτι, το εκτέλεσε ο ίδιος, ο Χαρτ απέκρουσε και στην επαναφορά ο Αργεντίνος αστόχησε με κεφαλιά σε κενή εστία.