Ο Τοροσίδης "μοίραζε" γκολ στην πρόκριση της Ρόμα [video]

tororoma

Η Ρόμα είχε παραχωρήσει ισοπαλία 1-1 στην έδρα της στην Φέγενορτ και οι Ολλανδοί έγιναν φαβορί για την πρόκριση, όμως, η ομάδα του Βασίλη Τοροσίδη με τον Ελληνα διεθνή αμυντικό να είναι εκ των κορυφαίων της παικτών, νίκησε μέσα στην Ολλανδία με 2-1 και πέρασε αυτή στην επόμενη φάση του Europa League.

Ο Τοροσίδης έδωσε τις τελικές πάσες που ήταν... έτοιμα γκολ και στους δύο συμπαίκτες του που σκόραραν. Το 1-0 ο Λιάγιτς στις καθυστερήσεις του πρωτου ημιχρόνου και το 2-1 ο Ζερβίνιο αφού προηγουμένως είχε ισοφαρίσει η Φέγενορτ με τον Μανού. Οι Ολλανδοί πάντως έπαιξαν για σχεδόν ένα ημίχρονο με εννέα παίκτες αφού στο 54' και στο 57' δύο δικοί της αποβλήθηκαν.