'Ελληνες του εξωτερικού: «Παραμιλάει» η Ολλανδία με Παυλίδη, δείτε το νέο ρεκόρ που πέτυχε!

Ο Βαγγέλης Παυλίδης συνεχίζει να είναι ασταμάτητος στην φετινή Eredivisie, σπάζοντας το ένα ρεκόρ μετά το άλλο, δείχνοντας πως είναι για πολύ μεγάλα πράγματα.

Τα ρεκόρ που κατέρριψε ο Βαγγέλης Παυλίδης στην Ολλανδία

Ο Βαγγέλης Παυλίδης έγινε ο πρώτος στην ιστορία του Ολλανδικού πρωταθλήματος που έχει σκοράρει στα πρώτα οκτώ εντός έδρας παιχνίδια της ομάδας του. Δεν σταμάτησε όμως μόνο εκεί, μιας και με τα δύο χθεσινά του γκολ έφτασε τα 26 στην Eredivisie σ' ένα ημερολογιακό έτος με τη φανέλα της Άλκμααρ, βρισκόμενος πίσω μόνο από τον Κις Κιστ που έφτασε το 1977 τα 31 γκολ σ' ένα έτος.

Ο Βαγγέλης Παυλίδης άνοιξε το σκορ στο 7' λεπτό της αναμέτρησης με πολύ ωραίο συρτό σουτ μετά απο εξαιρετική ομαδική προσπάθεια της Άλκμααρ

Για να φτάσουμε στο 92ο λεπτό της αναμέτρησης με τον Έλληνα φορ να κρεμάει εντυπωσιακά τον τερματοφύλακα της Αλμέρε διαμορφώνοντας το τελικό 4-1