Βαθμολογικές "ανάσες" για Πανιώνιο και Εργοτέλη

paniinios740

Ο Πανιώνιος νίκησε με το ευρύ 3-0, το οποίο πάντως δημιουργήθηκε στα τελευταία λεπτά, τον Παναιτωλικό και ουσιαστικά εξασφάλισε την παραμονή του στη Σούπερ Λίγκα, ενώ ο Εργοτέλης με το εντός έδρας 2-1 επί του Πανθρακικού διατήρησε στο ακέραιο τις ελπίδες του για παραμονή.

Στη Νέα Σμύρνη οι γηπεδούχοι πέτυχαν και τα τρία τους γκολ στο δεύτερο ημίχρονο. Στο 47' με τον Κολοβό που άρχισε από εμφανή θέση οφ σάιντ και στο 71' και το 84' με τους Γιάννου και Κολοβό να σκοράρει και δεύτερο προσωπικό γκολ.

Στο Ηράκλειο, ο Εργοτέλης προηγήθηκε με τον Χαλκιαδάκη, ο Πανθρακικός ισοφάρισε με τον Μεχία και στο 84' ο Τζίλας έκανε το 2-1 για τους γηπεδούχους χαρίζοντάς τους τρεις πολύτιμους βαθμούς.