Συνεχίζει σε πορεία τίτλου η ΑΕΚ - Νίκη με 1-0 επί του Αστέρα Τρίπολης

Μετά από ένα παιχνίδι που εξελίχθηκε σε ρεσιτάλ χαμένων ευκαιριών η ΑΕΚ πήρε το αγχωτικό τρίποντο χάρις στην εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Χριστοδουλόπουλου στο 61'

Στο πρώτο ημίχρονο η ΑΕΚ ήταν καλύτερη δημιούργησε ευκαιρίες, αλλά ο Αραούχο έχασε τα άχαστα! Στα 43 δευτερόλεπτα αστόχησε σε κοντινή κεφαλιά και στο 13' από το μισό μέτρο σημάδεψε το δοκάρι με αποτέλεσμα το ημίχρονο να λήξει 0-0.

Στο β' ημίχρονο ο Χιμένεθ έριξε στο ματς Λιβάγια, Κονέ, ο τελευταίος τραυματίστηκε και στο 55' έδωσε τη θέση του στον Χριστοδουλόπουλο, ο οποίος στο 60' κέρδισε το πέναλτι και άνοιξε το σκορ.

Ο Αστέρας απείλησε με ισοφάριση στο 66' αλλά ο Τσιντώτας αντέδρασε σωστά στο πλασέ του Μανιά, ενώ στο υπόλοιπο διάστημα του αγώνα η Ένωση συνέχισε να χάνει ευκαιρίες για να πετύχει δεύτερο γκολ.